Ostrava je mnohdy opředena předsudky, že je to špinavé a nehezké město, plné smogu a prachu. To už ale dávno není pravda. I v tomto průmyslovém městě se nachází mnoho hezkých lokalit, která jsou jako stvořená pro pohádkový vstup do společného života. Proto i svatby v Ostravě mohou být splněným snem nejedné nevěsty. Přehled nejzajímavějších míst

Svatba v Dolu Michal

Velmi originální a neotřelou lokalitou pro svatbu je Důl Michal. Jedná se o industriální stavbu, která je zcela zachována s původním vybavením. Také její okolí je krásně upraveno. Tohle místo pro svatbu ocení nejen rodiny, které mají hornické povolání ve své historii. Svatební fotky z tohoto místa budou dýchat atmosférou zašlých časů, kdy Ostrava žila těžbou černého uhlí, a budou opravdu pěknou památkou v rodinném a svatebním albu.

Svatba v ostravské ZOO

svatba v zoo ostrava
Zdroj: Nashvillezoo.org

Pro všechny milovníky zvířat a pěkné přírody je místem jako stvořeným ke svatbě právě ostravská zoologická zahrada. V celém areálu je mnoho míst, kde si snoubenci mohou říct své ano a vstoupit do manželského života. V ZOO je mnoho krásných expozic a pro svatební obřad si tak můžete vybrat třeba v prostředí malé Amazonie. Nebo se můžete vzít mezi nám příbuznými primáty, případně zavítat do Afriky, a jako svatební hosty tak pozvat i žirafy nebo zebry. Venkovní svatba v ostravské zoo bude nezapomenutelným zážitkem nejen pro ženicha a nevěstu, ale také pro všechny svatební hosty. Zřejmě nejvíce nadšení z ní ale budou nejmenší svatebčánci.

Svatba na Landeku

Pro milovníky přírodních a historických památek je trefou do černého areál na kopci Landek. Nabízí hned několik variant, kde svatební obřad uspořádat. Technická památka, jakou je hornické muzeum, je velmi lákavé pro snoubence, kteří mají hornické povolání ve svých rodinných kořenech. Oproti tomu vrch Landeku nabízí krásnou přírodu s bujnou vegetací a množstvím volně žijících zvířat. Svatba v přírodě je velmi romantická a zanechá paměti svatebčanů mnoho krásných vzpomínek a zážitků. V areálu Landeku je mimo jiné i sportovně-relaxační areál, takže pro sportovně založené novomanžele a jejich svatební hosty může být zajištěno i zábavné vyžití přímo na svatbě.

Svatba na Slezskoostravském hradě

Milovníci historie a krásných památek jistě ocení možnost svatebního obřadu přímo v areálu Slezskoostravského hradu. Tato krásná památka pochází z konce 13. století a díky výborné péči a množství oprav i renovací může nabídnout nádherné místo pro svatební obřad a následující svatební hostinu a zábavu. Fotografie budou ve svatebním albu vypadat nádherně a nevěsta si tak může opravdu připadat jako princezna, když si svého vyvoleného bude brát právě na hradě. Není přesně tohle snem mnoha žen a dívek?

Svatba na Nové radnici

svatba na nove radnici
Zdroj: ostravan.cz

Všichni milovníci Ostravy a její rodáci pro svůj svatební obřad jistě ocení prostory nové radnice. Nová ostravská radnice je zajímavá zejména z toho důvodu, že se pyšní titulem nejvyšší radniční věže v České republice. A říci si své ano ve výšce 73 metrů s rozhledem na celou Ostravu, to bude opravdu silný zážitek a krásný vstup do společného života.

Všechny svatby v Ostravě a okolí mohou být krásné a nezapomenutelné. Chcete-li tu vaši posunout ještě o úroveň dál, nezapomeňte také na kvalitní kapelu.